Základní principy činnosti oddílu všestrannosti

Oddíl sokolské všestrannosti má v naší jednotě více než stoletou tradici a sdružuje přednostně členy, kteří nechtějí sportovat vrcholově. Zdravé uplatnění v něm najdou i méně nadaní cvičenci. Zároveň dokážeme nabídnout vyžití i mimořádně nadaným dětem. O tom svědčí i mnohé úspěchy našich cvičenců v celostátních soutěžích. Zejména u dětí se snažíme najít individuální formu tak, aby cvičení bylo pro dítě přínosem.

Cvičenci jsou rozděleni do oddílů podle věku: nejmladší děti s rodiči, předškoláci, mladší a starší žactvo, dorost a dospělé členstvo. Starají se o ně dobrovolní cvičitelé, což je v Sokole tradicí.

Součástí našich aktivit je také pobyt v přírodě.

Doškolovací seminář cvičitelů - Zveřejněno: Sunday, December 10, 2017

V sobotu 9. 12. 2017 proběhl v naší sokolovně doškolovací seminář cvičitelů.

Program semináře:

1. BOZP, nouzová opatření, první pomoc, aktuální čísla v jednotě, provoz v tělocvičně, řešení pojistných událostí, školení, systém ČOS,  dotace, základní proškolení osob při manipulaci s nářadím,  zásady bezpečnosti, poškozování majetku, inventarizace, evidence a zajištění dostupnosti, příklad cvičitele aj. (připravil Martin Šimůnek)
  2. Vzorová hodina PILATES (připravila Jana Stará)
  3. Dopomoc a záchrana při cvičení na nářadí
  4. Pravidla závodů všestrannosti - novinky (připravil Martin Šimůnek)
  5. Ukázková hodina Parkour

Děkujeme Martinovi Šimůnkovi za dobře připravenou akci a všem ostatním za aktivní účast.

Partneři

Děkujene našim partnerům: Městu Zlín, Ministerstvu školstvím mláděže a tělovýchovy a Teplárně Otrokovice za podporu.

Jsme tělocvičná jednota s dlouholetou historií.

Naším hlavním programem je cvičení a zdravý pohyb všech věkových kategorií.

Tělocvičná jednota Sokol Malenovice

Jar. Staši 230